Z Mobile Vikings o kryptowalutach - Publicon

Z Mobile Vikings o kryptowalutach

O podstawach obrotu kryptowalutami, metodach inwestowania i o tym, czy Bitcoin straci, czy zyska na wartości, rozmawialiśmy podczas 5. edycji Startupu Bez Tajemnic.

Spotkanie odbyło się 20 marca w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocł�awskiej i przyciągnęło wielu zainteresowanych. Razem z zaproszonymi gośćmi: Krzysztofem Szumnym, Piotrem Wachem, dr hab. Witoldem Srokoszem oraz Wojtkiem Grzelakiem rozmawialiśmy o podstawach obrotu kryptowalutami oraz o metodach inwestowania. Podczas prelekcji usłyszeliśmy między innymi o STEEM, czyli o silniku zdecentralizowanych mediów, o aplikacjach działających w oparciu o blockchain Steem oraz o Smart Media Tokens. Kolejne wystąpienia traktowały o tradingu oraz systemach blockchaina pozwalających na zawieranie i wykonywanie inteligentnych kontraktów. Na sam koniec przybliżony został temat zastosowania tokenów oraz zdecentralizowanej giełdy walut w gotówce. Nie zabrakło również dyskusji, podczas której pojawiło się wiele frapujących kwestii i pytań.

5. edycja Startupu bez tajemnic cieszyła się bardzo dużą frekwencją. Wspólnie z Mobile Vikings już planujemy kolejne spotkanie. Wstępny termin – końcówka maja.

0

Twój koszyk