AP Szczepaniak - Publicon

AP Szczepaniak

Klient: AP Szczepaniak
AP Szczepaniak to uznane wrocławskie biuro projektowe, działające od 1999 roku. Zatrudnia obecnie około 50 architektów. Projektuje inwestycje biurowe, handlowe i wielorodzinne zlokalizowane także poza granicami kraju. AP Szczepaniak to prekursor na polskim rynku mikroapartamentów (“Startery”), a także wielokrotny laureat International Property Awards. Architekci z AP Szczepaniak wierzą, że architektura to więcej niż projektowane budynki – to tworzenie interakcji międzyludzkich i jakości życia.

Nasza współpraca z AP Szczepaniak trwa od 2014 roku. W ramach projektu zajmujemy się szeroko pojętą komunikacją: media relations, mediami społecznościowymi, obsługą graficzną i organizacją mikroeventów.

Do kogo kierujemy nasze działania

Działania komunikacyjne skupiamy na trzech grupach docelowych:

  • deweloperach, czyli bezpośrednich klientach biura architektonicznego;
  • włodarzach miasta, którzy tworzą klimat i uwarunkowania dla inwestycji budowlanych;
  • mieszkańcach, którzy z projektowaną architekturą obcują na co dzień.

Docieramy do nich poprzez media branżowe (architektoniczne, budowlane) i lokalne, współprace nawiązywane z Miastem oraz akcje specjalne.

Akcje specjalne  

Z naszymi akcjami specjalnymi chcemy trafić do mieszkańców miast, w których powstają projektowane przez AP Szczepaniak inwestycje. Głównym celem wydarzeń jest dialog i poznanie wymagań odnośnie architektury i ukształtowania miast.

W ramach akcji specjalnych pytaliśmy wrocławian o oczekiwania wobec ich najbliższej okolicy. W Kinie Nowe Horyzonty na miesiąc zawisła tablica zachęcająca do odpowiadania na pytanie: Chciałbym, żeby w publicznej przestrzeni miejskiej znalazło się… Na Facebooku dzieliliśmy się pomysłami mieszkańców na aranżację miejskich przestrzeni publicznych, takich jak place, skwery, deptaki czy nabrzeża wokół Odry.

Podczas innej tematycznej akcji, wraz z mieszkańcami i uczniami pobliskich szkół ubieraliśmy choinkę na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. W programie, oprócz rozmów z mieszkańcami i wspólnego śpiewania kolęd, były animacje dla dzieci, poczęstunek i świąteczna fotobudka.

Obsługa graficzna 

Dla AP Szczepaniak zaprojektowaliśmy stronę www oraz nowy system identyfikacji wizualnej. Spod naszych rąk wyszło także portfolio oraz niezliczona ilość innych materiałów – na wszelkie okazje i potrzeby. Dla architektów zorganizowaliśmy także sesję zdjęciową.

You are good. Get better.
0

Twój koszyk