Collins Aerospace - employer branding i rebranding - Publicon

Collins Aerospace – employer branding i rebranding

Klient: Collins Aerospace
Pracę z firmą Collins Aerospace rozpoczęliśmy dwa lata temu, kiedy to ówczesne UTC Aerospace Systems (przed rebrandingiem) zwróciło się do naszej agencji o wsparcie kampanii Employer Branding.

Najpierw wypracowaliśmy strategię komunikacji, po czym skupiliśmy się na budowaniu wizerunku UTC jako rzetelnego pracodawcy. Stworzyliśmy dla marki dwa przewodnie hasła „Razem tworzymy wielkie rzeczy” oraz „Mierzymy wysoko”. Te claimy związane bezpośrednio z lotnictwem oraz budowaniem zaufania i wspólnych, dobrych wartości pozwoliły przedstawić firmę UTC jako solidnego pracodawcę na rynku wrocławskim.

Magazyn dla pracowników firmy

W pierwszym roku współpracy UTC wzięło udział w kampanii Gazety Wyborczej – „Solidny Pracodawca”. Wspieraliśmy firmę we wszystkim działaniach od targów czy spotkań w technikach, po wystawę na ulicy Świdnickiej czy tworzenie materiałów o firmie dla GW.

Okładka publikacji wewnętrznej

Employer Branding od podstaw i customer publishing

W pierwszej fazie została zaaranżowana sesja zdjęciowa na terenie zakładu, w której uczestniczyli pracownicy. Zaraz potem stworzyliśmy stronę poświęconą rekrutacji, której ważną częścią była sesja zdjęciowa pracowników. Zaproponowaliśmy nową szatę graficzną do magazynu wewnętrznego – „Mierzymy wysoko”, który wspólnie z działem HR tworzymy do dzisiaj. Zajmujemy się jej projektem, składem i drukiem, wspieramy w doborze treści i czuwamy nad korektą tekstów.

Gazetka dla pracowników - kwartalnik. Skład, druk i tekst

Rebranding – teraz Collins Aerospace

Pod koniec 2018 roku UTC Aerospace Systems przeszło rebranding. Wprowadzenie nowej nazwy i barw firmy spowodowało, iż musiała ona zmienić nie tylko logotypy na zewnątrz budynku, ale także wszystkie materiały dla pracowników, m. in. tablice, postery, layout gazetki wewnętrznej. Publicon w sposób sprawny i zaangażowany wsparł Collins Aerospace we wprowadzaniu wszystkich zmian.

Publikacja firmowa - gazetka wewnętrzna

Obecnie tworzona jest również strona firmowa oraz strona poświęcona rekrutacji, na której znajdą się także oferty pracy z firmy Collins Aerospace z innych oddziałów, nie tylko wrocławskiego.

Sesja zdjęciowa dla pracowników firmy

 

 

You are good. Get better.
0

Twój koszyk