Działania zespołu Publicon dla najważniejszego wydarzenia branży deweloperskiej w Polsce - Publicon

Działania zespołu Publicon dla najważniejszego wydarzenia branży deweloperskiej w Polsce

Klient: Oddział wrocławski PZFD
16 października Wrocław po raz kolejny stał się sercem polskiego rynku mieszkaniowego, a wszystko za sprawą Dni Dewelopera 2019! Międzynarodowe grono ekspertów, 40 prelegentów, ponad 800 gości zgromadzonych w Narodowym Forum Muzyki, 27 sponsorów, dwa panele dyskusyjne, cztery debaty oraz najważniejsze tematy branży deweloperskiej - takich Dni Dewelopera jeszcze nie było! Po raz kolejny mieliśmy przyjemność współtworzyć tę konferencję dla wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Tegoroczna edycja Dni Dewelopera upłynęła pod hasłem ekologii i polityki miejskiej, skupiającej się na projektowaniu miasta, w którym dobrze się żyje, wyzwaniach współczesnego budownictwa, wszechobecnej automatyzacji, bezpieczeństwie mieszkań na wynajem, nowych modelach biznesowych czy w końcu wskaźnikach parkingowych w czasach zmieniającej się mobilności w miastach.

Publicon po raz kolejny odpowiadał za kształt wydarzenia, opracowanie scenariusza konferencji, koordynację kwestii technicznych, rejestrację uczestników, promocję wydarzenia oraz media relations.

Światowej sławy eksperci, czyli międzynarodowy wymiar eventu

Planując tegoroczne Dni Dewelopera za cel postawiliśmy sobie stworzenie konferencji, która poruszy najważniejsze i najbardziej aktualne tematy nie tylko z punktu widzenia rynku deweloperskiego ale i jego otoczenia. Co więcej po raz pierwszy w historii VII wcześniejszych edycji postanowiliśmy nadać konferencji wymiar już nie tylko lokalny czy narodowy, ale międzynarodowy, otwierając się tym samym na znacznie szersze niż dotychczas perspektywy patrzenia na prężnie rozwijającą się branżę deweloperską, ukazując najważniejsze trendy na rynku mieszkaniowym.

Plany i wizje przekuliśmy w działania. Gościem specjalnym tegorocznych Dni Dewelopera był Charles Montgomery, światowej sławy ekspert w dziedzinie współczesnej urbanistyki, autor bestsellera „Miasto szczęśliwe. Jak zmieniać nasze życie, zmieniając nasze miasta” (ang. „Happy City: Transforming Our Lives Through Urban Design”). Wizjoner, aktywista miejski, urbanista, który w swojej publikacji łączy sztukę projektowania urbanistycznego z nauką o szczęściu, mierząc się jednocześnie z pytaniem o przyszłość miast. Podczas Dni Dewelopera Montgomery wygłosił prelekcję na temat budowania miast i planowania przestrzeni przez pryzmat więzi międzyludzkich odwołując się do autorskiej koncepcji Happy City.

W gronie międzynarodowych ekspertów, których zaprosiliśmy do udziału w debatach, znaleźli się także Rachelle Alterman – profesor urbanistyki i prawa w Technion – Israel Institute of Technology, a także Iñaki Azaldegui – wiceprezes firmy McKinsey, który wcześniej odpowiedzialny był na koncepcję oraz realizację innowacyjnego w skali świata projektu Masdar City w Abu Zabi.

Tegoroczne Dni Dewelopera oficjalnie otwarte zostały przez włodarza Miasta Wrocław – Pana Prezydenta Jacka Sutryka. W debatach udział wzięli także Wiceprezydent Wrocławia – Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia – Adam Zawada, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania – Bartosz Guss, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Marek Niechciał oraz przedstawiciele stowarzyszeń architektonicznych i urbanistycznych, reprezentanci PZFD oraz firm partnerskich.

Gospodarzem wieczoru był dziennikarz, prezenter telewizyjny, autor książek i felietonista – Marcin Meller.

Ekskluzywna przestrzeń – aranżacja i wyzwania

Podkreślając rangę wydarzenia po raz kolejny na miejsce realizacji konferencji wybraliśmy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Ekskluzywna i nowoczesna przestrzeń, zlokalizowana w sercu miasta, idealnie wpisywała się w założenia miejsca, w którym miała odbyć się największa konferencja rynku deweloperskiego w Polsce.

Skoordynowanie dyskusji pomiędzy polsko- i anglojęzycznymi panelistami stanowiło duże wyzwanie. Dbając o komfort prelegentów oraz ponad 800 uczestników konferencji, zastosowaliśmy tłumaczenia symultaniczne, które prelegentom dały możliwość swobodnej komunikacji, uczestnikom nie posługującym się językiem angielskim zaś możliwość udziału w debatach z udziałem zagranicznych gości.

W odróżnieniu od poprzednich lat zmieniliśmy sposób wykorzystania przestrzeni w Narodowym Forum Muzyki, tak aby zapewnić uczestnikom najlepszą przestrzeń do dyskusji i networkingu. Działania te wymagały od nas ścisłej współpracy z ponad 25 podwykonawcami.

Relacje medialne i umiejętność budowania dyskursów w mediach

Działania opierające się na wykorzystaniu potencjału medialnego wydarzenia oparliśmy o dwa aspekty: działania związane z dotarciem do mediów z pogłębionymi komunikatami dotyczącymi problematyki poruszanej podczas każdej z debat i paneli oraz związane z przekazaniem mediom syntetycznej relacji już po wydarzeniu.

Partnerami medialnymi tegorocznych Dni Dewelopera byli między innymi: WP, Money.pl, Rzeczpospolita, nieruchomości-online.pl, Radio RAM, F5, Urban News, Builder, Kompas Inwestycji, a także wielu innych.

Konferencji towarzyszył zorganizowany przez nas briefing prasowy w którym udział wzięli: gość specjalny konferencji Charles Montgomery, Prezes Oddziału Wrocławskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich – Dorota Jarodzka-Śródka oraz Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich – Konrad Płochocki.

Efektem działań medialnych były liczne publikacje eksperckie, które pojawiły się między innymi w takich mediach jak: Bankier.pl, TuWrocław, Forsal, Rzeczpospolita czy Dziennik Gazeta Prawna.

Designerskie materiały

Tegoroczne Dni Dewelopera to nie tylko ważne z perspektywy branży tematy, ale i designerskie materiały promocyjne. W oparciu o dedykowany key visual stworzone zostały wszystkie materiały konferencyjne: strona internetowa, identyfikatory uczestników, kreacje reklamowe, zaproszenia czy ścianki sponsorskie.

Uczestnicy konferencji otrzymali od nas powitalny zestaw materiałów tzw. welcome pack’i, w których znalazły się między innymi: dedykowany folder Dni Dewelopera, notatnik, długopis.

Prestiżowe Patronaty Honorowe

Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia, Patronat Honorowy Wojewody Dolnośląskiego, Patronat Honorowy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Patronatem Honorowym Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Rozstrzygnięcie “Rankingu Miast”, a także wieczorny bankiet

Część merytoryczna zakończyła się rozstrzygnięciem “Rankingu miast”, który połączony był z koncertem orkiestry symfonicznej Narodowego Forum Muzyki.

Ogrom włożonej pracy i wysiłku zaowocował wydarzeniem, w którym okiełznane były najmniejsze detale. Pozytywny odzew ze strony gości, prelegentów oraz partnerów konferencji utwierdził nas w przekonaniu, że po raz kolejny była to konferencja na najwyższym poziomie.

You are good. Get better.
0

Twój koszyk