Literackie Osiedla - Publicon

Literackie Osiedla

Klient: Polski Związek Firm Deweloperskich
Deweloperzy zrzeszeni we wrocławskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich zaprosili na swoje osiedla poetów i pisarzy, którzy dumnie opowiadają o bliskości, sąsiedztwie, wspólnocie i domu. To pierwsza taka inicjatywa, w której literatura łączy się z architekturą. Zatrzymaj się, przeczytaj, pomyśl – o tym, kto mieszka za ścianą, jak wspólnie tworzycie przestrzeń, co robić, by była jeszcze piękniejsza, z literaturą w tle.

Kultura na wrocławskich osiedlach

Poeci i pisarze zostali zaproszeni na osiedla wrocławskich deweloperów, by dumnie opowiadać o bliskości, sąsiedztwie, domu, wspólnej przestrzeni. Literackie Osiedla zachęcają do zatrzymania się i spojrzenia, jak wiele wspólnego ma architektura z kulturą. Słowami Leśmiana, Krasickiego, Orkana czy Sienkiewicza deweloperzy przemówili do swoich mieszkańców – obecnych i przyszłych. To pierwsza taka inicjatywa pokazująca, jak wiele można przenieść z języka poetów do życia codziennego mieszkańców dużego miasta.

Zaczytaj się

Wrocławski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 stworzył inicjatywę „Literackich osiedli”, której celem było wskazanie, jak wiele dzieł znamienitych poetów i pisarzy odnosi się do wspólnoty, jedności, bliskości. Życie pod jednym dachem często obcych sobie ludzi wymaga dużej otwartości i akceptacji, o czym mieszkańcy muszą pamiętać, budując wzajemne relacje i wspólną przestrzeń. Sięgając po fragmenty dzieł cienionych twórców literatury deweloperzy pokazali, jak istotne jest spojrzenie na drugiego człowieka przez pryzmat sztuki i szeroko rozumianej kultury – w tym kontekście słów poetów i pisarzy. W dwunastu miejscach we Wrocławiu deweloperzy nadali nowy charakter płotom otaczającym ich inwestycje. Każdej inwestycji został przypisany inny cytat, traktujący o życiu, mieście, sąsiedztwie. Bruno Schulz słowami „Jesteśmy wszak wszyscy z natury marzycielami…” zaprasza do Olimpii Port, osiedla Archicomu, Jan Kochanowski w inwestycji „Brzozowe Zacisze” Dom Developer zachęca: „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie!”, a Władysław Orkan na „Osiedlu Graniczna” LC Corp zwraca uwagę, że „Ludzie idą bez ustanku, wciąż. I mijają się wzajem cicho, obojętnie, jakby się nie widzieli i nie znali się (…)”.

Otwórz drzwi

Oddział PZFD od lat wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców, jest autorem inicjatyw mających na celu budowanie wartości wspólnej przestrzeni, zwraca uwagę na zasady bezpiecznego nabywania mieszkań, tworzy wydarzenia zbliżające deweloperów do mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Do akcji Literackie Osiedla przystąpili deweloperzy zrzeszeni we wrocławskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich, włączając przynajmniej jedną swoją inwestycję.

http://www.literackieosiedla.pl/

You are good. Get better.
0

Twój koszyk