Mierzymy wysoko - strategia employer brandingowa dla UTC Aerospace Systems Wrocław - Publicon

Mierzymy wysoko – strategia employer brandingowa dla UTC Aerospace Systems Wrocław

Klient: UTC Aerospace Systems
Współpraca z UTC Aerospace Systems obejmowała przede wszystkim zadania związane z employer brandingiem. Wyzwaniem tej zatrudniającej ponad tysiąc osób firmy było znalezienie nowych pracowników - zarówno wyższego, jak i niższego szczebla.

Znajdująca się na wrocławskim Psim Polu korporacja stanęła przed wyzywaniem przygotowania strategii działań trafiających zarówno do wykwalifikowanych inżynierów z całej Polski, jak i rzetelnych pracowników produkcyjnych.

Synergia działań ukierunkowanych na pracownika

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie wzmacnia zewnętrznego wizerunku pracodawcy, jak dobra komunikacja… wewnętrzna. Rozumiejąc tę zależność Publicon zaproponował szereg rozwiązań mających na celu wzmocnienie poczucia przynależności wśród pracowników firmy. Poprzez nowy kanał komunikacyjny – fanpage w serwisie Facebook – zaczęto informować o najważniejszych wydarzeniach z życia firmy oraz budować społeczność pracowników. Ważnym elementem spajającym ze sobą zarówno komunikację wewnętrzną, jak i zewnętrzną była sesja zdjęciowa, w której udział wzięli zatrudnieni w UTC Aerospace Systems. Jej efekty zostały następnie wykorzystane w budowaniu komunikatów skierowanych do potencjalnie zainteresowanych pracą w firmie.

Wzmocnienie kanałów komunikacyjnych

Firma, przy wsparciu agencji, podjęła szereg kroków, aby zaistnieć jako liczący się wrocławski pracodawca. We współpracy z Gazetą Wyborczą powstała wystawa „Solidny Pracodawca”, którą można było oglądać na ulicy Świdnickiej. Publicon stworzył również nowy profil w serwisie Pracuj.pl – od przygotowania angażujących opisów, po zaprojektowanie estetycznych i czytelnych ogłoszeń. Punktem skupiającym zainteresowanych wrocławskim oddziałem światowej korporacji stała się nowa odsłona strony www. Odświeżono również gazetkę wewnętrzną – projekt został oparty przede wszystkim na przystępnie zaprojektowanym układzie oraz ciekawych, angażujących czytelnika treściach.

You are good. Get better.
0

Twój koszyk