Szczyrk - Publicon

Szczyrk

Klient: Miasto Szczyrk
Zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie rebrandingu miasta Szczyrk. Zależało nam na stworzeniu komunikacji z głębią, która przybliży tradycję i charakter Beskidu Śląskiego.

IDEA

Szczyrk nie musi być dla każdego. Miasto chce przyciągać turystów, których łączą wspólne wartości – zrozumienie i znajomość gór, a także miłość do nich, więź z przyrodą. Chcemy stworzyć markę dla tych, którzy cenią codzienną uprzejmość mieszkańców, ich gościnę i świadomość w łączeniu nowoczesności z tradycją. Szczyrk jest miejscem, które pozwala uciec od codziennego zgiełku, kojąc duszę bliskością natury, lokalnymi produktami i pięknymi krajobrazami. To miejsce, gdzie dobrze się żyje i do, którego dobrze jest wracać.

CLAIM

“Dzień dobry”

Proste w przekazie hasło, które jest swobodne i naturalne. Zależało nam, by pokazać niezwykłą gościnność mieszkańców i atmosferę gór poprzez uprzejmość i prostotę tradycyjnego pozdrowienia górzystów. „Dzień dobry” to swojskie przypomnienie, że warto być dla siebie życzliwym – tak samo jak podczas wędrówek górskimi szlakami.

KONCEPCJA

Zdecydowaliśmy zaprojektować logotyp bazując na historycznym herbie miasta. Zarówno idea górskiego „Dzień dobry”, jak i komunikacja nawiązująca do lokalności i uprzejmości mieszkańców, wpisują się w stylistykę modern retro. Chcieliśmy pokazać regionalizm, historię, tradycję i kulturę tego miejsca w połączeniu z nowoczesnością.

ZNAK

Zaprojektowany przez nas znak oparty jest na powstałym w XIX w. herbie Szczyrku. Zachowaliśmy pierwotne elementy, które zaprojektowaliśmy w bardziej współczesnej stylistyce. Na znak składa się wschód słońca, gliniany garnek z jednym uchem, diagonalnie przedzielony rogalką i opatrzony gałązkami po obu stronach. W dolnej części – podwójna fala i napis „Szczyrk” z datą pierwszego spisu ludności doliny. Logo posiada dwie palety kolorystyczne właściwe porom roku istotnym dla życia miasta: sezon zimowy – odcienie niebieskiego i sezon letni – odcienie zielonego. Zdecydowaliśmy się na taki zabieg, żeby pokazać, że w zależności od pory roku Szczyrk ma zawsze coś do zaoferowania. 

 

 

You are good. Get better.
0

Twój koszyk