Zielony Rekord Polski - zasadzić jak najwięcej roślin w 24 godziny!

Zielony Rekord Polski

Klient: Dotlenieni.org
Zasadzić jak najwięcej roślin w 24 godziny!

O idei

Bijemy rekord w nowych nasadzeniach roślin. Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Ogromnie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego chcemy razem z mieszkańcami polskich miast zasadzić w jeden dzień kilkanaście tysięcy nowych roślin i tym samym zwrócić uwagę na potrzebę większej ilości zieleni w naszym  otoczeniu.

Na pobicie Zielonego Rekordu mieliśmy tylko 24 godziny!

Czas i miejsce

Kulminacja działań: 26 kwietnia 2019

Wydarzenie miało miejsce w całej Polsce – małych miejscowościach i największych miastach. Każdy obywatel i obywatelka mogli zgłosić do rekordu roślinę zasadzoną tego dnia – w domu, ogrodzie czy przestrzeni miejskiej. W nasadzenia grupowe zaangażowały się w nie miasta, instytucje i firmy prywatne. Na przykład wrocławianie wspólnie z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem zasadzili w parku Szczytnickim 600 roślin.

Brand

Jaki był nasz cel? Musieliśmy zaangażować tysiące osób, by zmienić świat!

To poważne wyzwanie – dlatego potrzebowaliśmy silnego, angażującego i wzywającego do działania przekazu. Nowymi grafikami chcieliśmy jasno powiedzieć: problem z jakością powietrza jest ewidentny – wymaga zdecydowanego działania – tu i teraz.

Zdecydowaliśmy się na mocną, czytelną i aktywizującą komunikację, która wezwie do działania wszystkich do wspólnej pracy. W obliczu zagrożenia smogiem wszyscy jesteśmy przecież równi.

Bijemy Zielony Rekord

Zakres działań

Oprócz nowej szaty graficznej wydarzenia byliśmy odpowiedzialni za szereg działań komunikacyjnych:

  • komunikowanie Zielonego Rekordu i Dotlenionych w social mediach (Facebook, Instagram)
  • pozyskiwanie ambasadorów akcji, przygotowywanie ofert patronackich
  • media relations – działania na skalę lokalną i ogólnopolską.

Efekty

W dwa tygodnie pozyskaliśmy następujących ambasadorów akcji: Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Patrick the Pan, Włodzimierz PAPRODZIAD Dembowski, Dandycore, Robert Cichy, Polish Jungle i Wiktor Mrozik.

O rekordzie głośno było w mediach tradycyjnych (Gazeta Wyborcza, Gazeta Wrocławska) i w lokalnych portalach z informacjami. Mieliśmy prawie 800 wzmianek w Internecie.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki Zielonego Rekordu Polski. Nasadzenia zlicza Biuro Rekordów!

You are good. Get better.
0

Twój koszyk